Nasıl Üye Olurum

1) Sendika üyelik işlemleri e-Devlet sisteminden yapılıyor. Sendikamıza üye olmak için www.turkiye.gov.tr adresine giderek  sisteme giriş yapın.
www.turkiye.gov.tr
2) Sağ üst köşedeki “Sisteme Giriş” butonunu tıklayın.

3) Sisteme girmek için TC Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girerek kimliğinizi doğrulayın.

E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL’ye alabilir, şifrenizi kaybettiyseniz 4 TL’ye yenileyebilirsiniz.

E-Devlet şifreniz yoksa, internet bankacılığı hesabınızı da kullanabilirsiniz.

E-Devlet şifresi

E-Devlet ile entegre edilmiş bir internet bankacılığı hesabınız varsa, giriş sayfasının sağındaki “İnternet Bankacılığı” sekmesini tıklayarak önce banka internet şubesine giriş yapın, ardından e-Devlet sistemine yönlendirileceksiniz. Ekranda gördüğünüz bankaların internet hizmetleriyle sisteme giriş yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı

 

4) Kimliğinizi doğruladıktan sonra, açılan pencerenin sol üstündeki “e-Hizmetler” butonunu tıklayın.

a4

5) Açılan hizmetler listesinde “Ç” harfini tıkladığınızda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hizmetleri listelenir. İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri

Buradaki “İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri” bağlantısını tıklayın.

6) Çalıştığınız işyerinin bağlı olduğu işkolu “09-Banka, finans ve sigorta” işkolu ise, açılan pencerede bu işkolundaki sendikalar görüntülenir. Listeden “244-BANK-SEN” olarak belirtilen sendikamızı seçtikten sonra, alttaki “Üyelik Başvurusu” butonunu tıklayın.

İşyerinizin bağlı olduğu işkolu sisteme yanlış kaydedilmiş olabilir. Bu durumda üstteki işkolu satırında “Tüm İşkolları” kısmını tıklayarak, “09-Banka, finans ve sigorta” işkolunu seçerek işleme devam edin. Çalıştığınız işyerinin işkolumuza bağlı olması gerektiğini, ancak sistemde yanlış göründüğünü düşünüyorsanız, destek almak için sendikamıza başvurun.

Üyelik Başvurusu

 

7) “Üyelik Başvurusu” butonunu tıkladığınızda aşağıdaki pencere açılacaktır. Burada sendikamızın doğru şekilde görüntülendiğinden emin olduktan sonra, “İletişim Bilgileri” kısmına telefon numaranızı, e-posta adresinizi ve ikametgah adresinizi yazıp, “Başvur” butonunu tıklayın.

Başvur

8) Bu işlemle birlikte başvurunuz tamamlandı. Açılan pencerede başvurunuz “Onay bekleniyor” açıklamasıyla görüntülenecektir. Başvurunuz sendikamıza gecikmeden iletilecektir. Sendikamız başvurunuzu en kısa süre içinde onaylayarak, vermiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden sizinle iletişim kuracaktır. Aramıza hoş geldiniz!

Aramıza hoş geldiniz!

CopyLEFT © 2016 BANKSEN - Türkiye Devrimci Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası - www.banksen.org.tr - [email protected]